Nasza zawodniczka Mistrzynią Europy!

15.07.2015

/alt/home/webmaster.regis/runandbike/wp-content/uploads/Zawodniczka-RunBike_Justyna-Kaczkowska-_2015.jpgTrzy medale – złoty, srebrny i brązowy – zdobyli polscy kolarze torowi pierwszego dnia mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w Atenach. Najcenniejszy medal wywalczyła juniorka a zarazem nasza zawodniczka Justyna Kaczkowska (UKS Twoja Merida Imielin) w wyścigu na 2 km na dochodzenie.

 

W finale pobiła rekord Polski w swojej kategorii wiekowej – 2.23,598, zdecydowanie wyprzedzając Francuzkę Marion Borras – 2.25,644.

 

Po srebro sięgnęli juniorzy w sprincie drużynowym: Marcin Czyszczewski (KLTC Konin), Michał Lewandowski (Copernicus Toruń) i Mateusz Miłek (Piast Szczecin). W finale wykręcili czas 45,847, ale szybsi byli Rosjanie – 45,021. W eliminacjach biało-czerwoni ustanowili rekord kraju – 45,753.

 

Brązowy medal zdobyła drużyna juniorów na 4 km na dochodzenie w składzie: Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Mikołaj Sójka (wszyscy KTK Kalisz) i Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów). Wynik z wygranego ze Szwajcarami wyścigu o trzecie miejsce – 4.09,002 jest również nowym rekordem kraju juniorów. Zwyciężyli Rosjanie – 4.05,305, deklasując w wyścigu o złoto Duńczyków – 4.12,141.

 

Dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek powiedział: „Mamy bardzo uzdolnioną młodzież. Jestem pod wrażeniem szczególnie wyczynu Kaczkowskiej. Jej rezultat jest tylko o sekundę z ułamkami gorszy od rekordu świata sprzed pięciu lat Australijki Amy Cure. Myślę, że to nie koniec naszych zdobyczy medalowych w Atenach”.

 

W zawodach na torze olimpijskim, które potrwają do niedzieli, wystąpi w sumie 33 reprezentantów Polski.

 

Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Powrót