Gratulujemy podjęcia wyzwania oraz życiówek!

Relacja z BMW Półmaratonu Praskiego!

04.09.2015

Za nami druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego. Prawobrzeżna Warszawa 30 sierpnia została zalana morzem biegaczy, a park Skaryszewski stał się świadkiem sukcesów i radości. Bieg ukończyło 5861 osób z 26 krajów. Na linii startu stanęli: minister sportu Adam Korol, który wystartował z numerem 1, multimedalistka mistrzostw Polski w lekkoatletyce Iwona Lewandowska oraz długodystansowiec Marcin Chabowski.

Marcin Chabowski – medalista mistrzostw Polski na długich dystansach (STS Pomerania Szczecinek) zwyciężył w 2. BMW Półmaratonie Praskim (1:03.52). O prawie dwie minuty wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora warszawskiego biegu, Kenijczyka Johna Tanui. Trzeci z czasem 1:08.16 na metę wbiegł Emil Dobrowolski z Łomży, rocznik 1986. W gronie kobiet zwyciężyła Kenijka Gladys Jerotich Cheboi z czasem 1:15.52, przed swoją rodaczką Dorcus Chesang o wyniku 1:19.16. Za nimi metę minęła warszawianka Anna Łapińska z czasem 1:23.03.

Na starcie oraz swoimi występami zawodników dopingował zespół cheerleaderek Run&Bike. W pakietach startowych zawodnicy otrzymali żele energetyczne. Dodatkowo specjalna formuła naszych elektrolitów zapewniła na trasie półmaratonu efektywne uzupełnienie płynów oraz elektrolitów wszystkim biegaczom w ten tak bardzo upalny dzień. Nasze batoniki, którymi biegacze zajadali się na mecie dostarczyły dużej dawki białka oraz energii wszystkim uczestnikom półmaratonu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia półmaratonu, uzyskanych wyników, nowych życiówek, wygranych zwłaszcza w walce z samym sobą oraz… medalu!

Kolejna edycja BMW Półmaratonu Praskiego odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia – 28.08.2016 r.